ליסינג לעסק שלך – כל המידע הנחוץ

ליסינג

ליסינג לעסק שלך – כל המידע הנחוץ

המונח ליסינג בישראל מתייחס ל- 2 שיטות ליסינג עיקריות הכוללות את שיטת הליסינג התפעולי המיועדת בעיקר לארגונים, חברות ועסקים ושיטת הליסינג המימוני המיועדת לעסקים קטנים, בעלי מקצוע ונותני שירות עצמאיים, פרילנסרים וכדומה. שיטת הליסינג המימוני ידועה גם בשם ליסינג פרטי מכיוון שהיא מיועדת גם לסקטור הפרטי המעוניין לרכוש כלי רכב מחברות הליסינג השונות הפועלות בישראל.

מה חשוב לדעת על ליסינג תפעולי לעסקים?

ליסינג תפעולי היא שיטת ליסינג נפוצה המיועדת מלכתחילה לחברות, ארגונים ועסקים הנדרשים להחזקת מספר כזה או אחר של כלי רכב. בשיטה זו, הליסינג מהווה מעין מסלול השכרת רכב משודרג המשלב בתוכו את כל ההיבטים הנלווים לתחזוקת הרכב, מטיפולי רכב שוטפים, דרך הטסט השתני ועד למרכיבי הביטוח של הרכב. כמו כן, ישנן חברות ליסינג המאפשרות מסלול ליסינג תפעולי המשלב בתוכו גם הוצאות דלק שוטפות. בשיטה זו, המיועדת בעיקר לחברות, ארגונים ובתי עסק הנדרשים להעמיד לרשות עובדיהם כלי רכב, הרכב עצמו רשום על שם חברת הליסינג, כאשר לאורך כל תקופת החכירה של כלי הרכב, הנמשכת ברוב המקרים כ-3 שנים, הלקוח נדרש לתשלום חודשי קבוע בהתאם לסוג ודגם הרכב. בתחום התקופה, הלקוח יכול לבחור באחת מהאפשרויות הבאות:

  • להחזיר את הרכבים בהם הוא השתמש לחברת הליסינג ולהזדכות על יתרת התשלום
  • לבצע עסקת טרייד אין ולהתקדם לעסקת ליסינג תפעולה חדשה עם רכב בשנתון גבוה יותר
  • לרכוש את הרכב תמורת יתרת התשלום

חשוב לציין שמרבית עסקאות הליסינג התפעולי הלקוחות אינם נדרשים לתשלום מקדמה לצורך מימוש העסקה ובמקרים מסוימים לתשלום מקדמה סמלי.

מה חשוב לדעת על ליסינג מימוני?

ליסינג מימוני היא שיטת ליסינג הידועה גם בשם ליסינג פרטי במסגרתה לא נכללים מרכיבי התפעול בדומה לשיטת הליסינג התפעולי כגון: אחזקה שוטפת, רכב חלופי, אגרות רישוי וטסט וכדומה. בשיטת ליסינג זו, הלקוח נדרש לתשלום מקדמה והחזר חודשי לאורך כל התקופה, כאשר בסיום התקופה הוא רשאי לרכוש את הרכש ו/או להתקדם לעסקת ליסינג חדשה במסגרת טרייד אין אל מול חברת הליסינג. חשוב לציין שגובה המקדמה בשיטת הליסינג המימוני גבוהה באופן משמעותי מזו המונהגת בשיטת הליסינג התפעולי, כאשר מטרת העסקה היא ברוב המקרים לרכוש רכב חדש יחסית לתשלום מלא על הרכב במעמד הרכישה. בשיטה זו, הרכב רשום על שם הלקוח, כאשר אחת מעסקאות הליסינג המימוני הנפוצות ביותר הן עסקאות ליסינג של רכבים חדשים עם 0 קילומטרים. במידה וגם אתם מתעניינים בעסקאות ליסינג מימוני חשוב להתייחס לכל אחד מהנושאים הבאים:

  • אופן פריסת התשלומים בהתאם לגובה המקדמה, גובה ההחזר החודשי והתשלום הנדרש בסוף התקופה במידה ותהיו מעוניינים לרכוש את הרכב ולא להתקדם לעסקת טרייד אין לדגם חדש יותר.
  • השירות המוצע לכם על ידי חברות הליסינג לאורך כל התקופה, כאשר חלק מהחברות מאפשרות לכם להסתייע בטיפולי רכב מסוימים תמורת תשלום חודשי נוסף.
  • מסלולי המימון המוצעים לכם על ידי חברות הליסינג במידת הצורך וגובה הריבית המוצעת לכם בכל אחד מהמסלולים.

כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של חברות ליסינג הפועלות בישראל, ולכן, מומלץ לקיים סקר השוואתי בין החברות השונות לפני חתימה על עסקת ליסינג תפעולי או מימוני.